Gonty drewniane

Gonty drewniane to naturalne, ekologiczne, bardzo trwałe i bezpieczne (dzięki zastosowaniu ognioodpornych impregnatów) pokrycie dachowe.
Podstawowe parametry gontów drewnianych:

- gonty wytwarzane są z drewna świerkowego, jodłowego lub modrzewiowego
- typowa długość gonta to 60cm
- szerokość pojedynczego gonta od 6cm do 14 cm--sprzedajemy w paczkach po 1m2 podwójnego krycia
- grubość gontu to 2,4cm do 2,7cm

Rodzaje gontów, jakie wyróżniamy na rynku:
  • gonty łupane (inaczej: szczypane, gwarowo: scypane obrabiane ręcznie)
  • gonty łupane - heblowane
  • gonty ciete
Nasza firma istnieje na rynku już bardzo długo i posiada olbrzymie doświadczenie zarówno w produkcji jak i montażu gontów drewnianych. Techniki produkcji przekazywane były w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie.
Można powiedzieć, że o technice krycia dachów z udziałem gontów drewnianych i gontów łupanych wiemy praktycznie wszystko. Staramy się również w naszej firmie łączyć tradycję z nowoczesnym podejściem do zarządzania współcześnie istniejącą firmą budowlaną. Gonty łupane to bardzo trwałe i estetyczne pokrycie dachowe. Wprawny cieśla jest w stanie położyć gonty łupane na każdy, nawet najbardziej wyszukany rodzaj dachu, obrabiając gontami płynnie wszystkie krzywizny (żłób, bawole oko).

Jest to pokrycie dachowe, które zapewnia najlepszą izolację cieplną dachu, a także co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne, izolacje akustyczną. Warstwa gontu ułożona na dachu ma około 5 cm grubości.

Najwyższej klasy impregnaty chronią dachy pokryte gontami przed ogniem, umożliwiają także zabarwienie dachu na każdy kolor. Gonty drewniane odporne są na czynniki atmosferyczne takie jak gradobicie i wichury (każdy gont przybity jest do dachu gwoździem ocynkowanym 6 cm prążkowanym).

Gonty drewniane wyglądają bardzo estetycznie. Do produkcji gontów wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości drewno pozyskane z górskich lasów. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych gontów i 100 procent zadowolenia naszych klientów.

Gwarantujemy najwyższą jakość naszych gontów i 100% zadowolenia naszych klientów .

CIEKAWOSTKA
Obecnie gontowe pokrycia dachów na nowych budowlach spotyka się najczęściej na terenie Karpat, przede wszystkim na Podhalu, gdzie są cechą stylu zakopiańskiego w architekturze. Największą w Europie powierzchnią współczesnego dachu krytego gontem (6000 m²) jest dach Domu Turysty im. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem, dla porównania XIV w. dach drewnianego kościoła pw. Marii Panny w Haczowie ma pow. 15000 m². - Tekst źródło Wikipedia

GONTY ŁUPANE

Gonty łupane są całkowicie obrabiane ręcznie (strugane ośnikiem) bez użycia heblarek mechanicznych.Są to jedyne oryginalne gonty przeznaczone zwłaszcza do stosowania na obiektach zabytkowych oraz stanowiących ekskluzywne pokrycie dachowe na domach prywatnych.

Gonty drewniane produkowane i dostępne są wyłącznie na zamówienie. Warunki do ustalenia.

Cechą charakterystyczną gontów łupanych jest ich nierówna powierzchnia, posiadają widoczne wydarcia,co nadaje im estetyki oraz niezwykłej trwałości - zachowana jest struktura drzewa.